Атлетико Мадрид записа ценен успех в битката за титлата

22 Апр 2021 22:02

Атлетико Мадрид победи Уеска с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига, който се игра на  "Уанда Метрополитано".

С успеха "дюшекчиите" отново изпревариха Реал Мадрид и излязоха на първо място в класирането със 73 точки. Вторият Реал е със 70, а третият Севиля има 67. Барселона е на четвърта позиция с 65, но и два мача по-малко.

В 39-ата минута Атлетико увенча натиска си с гол. Маркос Йоренте асистира на Анхел Кореа, който финтира играч на Уеска и отправи удар, той рикошира в тялото на Пулидо и влетя в мрежата на Фернандес за 1:0.

В 81-ата минута Димитриос Сиола опита да върне топката към своя вратар, но вместо това я подари Йоренте, който я даде на Караско, а белгиецът се разписа в опразнената врата за 2:0.