Пестелив хикс между Сенегал и Гвинея

14 Ян 2022 17:49
Пестелив хикс между Сенегал и Гвинея Twitter

Отборите на Сенегал и Гвинея завършиха при резултат 0:0 във втори мач от група В на турнира за Купата на африканските нации. След победите им в първите им мачове и двата тима имат по 4 точки и почти сигурно ще се класират за осминафиналите.

Отборът на Гвинея започна мача по-добре и имаше предимство през първото полувреме. Те пропуснаха най-добрата си възможност след половин час игра. След прекрасна контраатака няколко футболисти се озоваха в наказателното поле. Мориба реши да не стреля, а да подава към Гиулавоги. Бранителят на Сенегал Салиу Сис се хвърли на шпагат, а вратарят се намеси и топката не се озова в мрежата.

Сенегал вдигна нивото след първата част. Капитанът на Гвинея Наби Кейта получи жълт картон за нарушение срещу съотборника си в Ливърпул Садио Мане. Буна Сар пък пропусна отличен шанс да открие резултата. Той финтира бранител, но стреля слабо и неточно.