Мароко грабна нови три точки

14 Ян 2022 22:27

Отборът на Мароко постигна втори пореден успех в своята група С на Купата на африканските нации, след като надделя над Коморските острови с 2:0, за които това бе втора загуба в турнира.

Мароко поведе в 16-ата минута, когато футболистите на Коморските острови не успяха да изчистят на три пъти топката след удари на играчите на Вахид Халилходжич и в крайна сметка Селим Амала с добро отиграване залъга защитниците и се разписа за 1:0.

В 83-ата минута вратаря на Коморските острови направи необмислено действие и направи дузпа. Зад топката застана Юсев Ел Насери, но вратарят се справи и отрази удара.

Футболистите на Вахид Халилходжич отбелязаха втори гол в 89-ата минута, когато защитниците на Коморските острови не се ориентираха по най-добрия начин и изпуснаха Закария Абуклал, който в крайна сметка прати топката в мрежата за втори път.