Кристъл Палас препъна Ливърпул на ''Анфийлд''

16 Авг 2022 00:20
Кристъл Палас препъна Ливърпул на ''Анфийлд'' Twitter

Отборът на Ливърпул не успя да победи като домакин Кристъл Палас в двубой от втория кръг на Висшата лига на Англия. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:1.

В 32-ата минута гостите откриха резултата след перфектна контраатака. Езе отлично изведе Захад зад отбраната, който напредна и прати топката покрай Алисон.

В 57-ата минута Дарвин Нунес направи глупост. След спречкване с Йоаким Андерсен, нервите на уругвайския нападатле не издържаха и Нунес заби главата си в ченето на бранителя, а главният рефер не се поколеба да покаже директен червен картон. Така Ливърпул остана с човек по-малко.

Мърсисайдци обаче успяха да изравнят четири минути по-късно. Луис Диас направи впечатляващ пробив, започнал от лявото крило. Той премина през 4-ма футболисти и с мощен изстрел от 20 метра разстреля вратаря на гостите Гуаита - 1:1.

В следващия кръг Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед в дербито на третия кръг в първенството. Кристъл Палас пък приема Астън Вила.