РБ Лайпциг разгроми Шалке 04 като гост

24 Ян 2023 21:32

Отборът на РБ Лайпциг победи Шалке 04 с 6:1 като гост в двубой от 17-ия кръг на Първа Бундеслига.

Още в седмата минута гостите поведоха. Андре Силва отправи хубав далечен удар от дъгата на наказателното поле. Осем минути по-късно Бенямин Хендрикс се включи отдясно, получи добро подаване от Дани Олмо и отбеляза второ попадение за ''биковете''.

В края на първата част продължи кошмарът за Шалке 04. Андре Силва се разписа в 44-ата минута, след като отбеляза попадение след добавка. В добавеното време на първата част Тимо Вернер вкара от близко разстояние, с което направи преднината на РБ Лайпциг доста убедителна - 0:4.

В 56-ата минута Майкъл Фрей изведе Соширо Козуки, който се измъкна от защитата на ''биковете'' и намали изоставането на ''кралско сините''.

В 83-ата минута Дани Олмо отбеляза страхотно попадение, след като отправи много прецизен удар. Крайното 1:6 оформи Юсуф Поулсен в последната минута на редовното време.

РБ Лайпциг събра 32 точки и заема второто място във временното класиране. Шалке 04 остава на последното място с едва девет точки.