Димитров стартира срещу испанец в Антверп

20 Окт 2020 20:24

Григор Димитров ще играе с испанеца Пабло Андухар във втори кръг на турнира от веригата ATP 250 в Антверп (Белгия).

34-годишният Андухар пречупи съпротивата на сънародника си Федерико Кория в два сета 6-2, 6-3 след 81 минути игра.

Ветеранът направи два пробива в първия сет и един във втория. Неговият сервис пък беше застрашен шест пъти, по три в сетовете, но Андухар спаси всички. Кория влезе в турнира като “щастлив губещ” от квалификациите, след като Кей Нишикори се отказа в последния момент заради контузия.

Григор Димитров ще спори с Пабло Андухар за четвърти път, като досега води с 2-1 в двубоите между двамата. Единственият успех на испанеца датира от 2011 г. в Ница и е постигнат благодарение на контузия на българина при резултат 0-5 в първия сет. След това Гришо записва две чисти победи срещу Андухар на турнири на твърди кортове в Китай – през 2012 г. в Шанхай и 2014 г. в Пекин. Четвъртият мач между двамата ще се играе в сряда.