Григор срещу 19-ия в света за място на полуфинал в Белгия

22 Окт 2020 19:34

Григор Димитров ще се изправи срещу Милош Раонич на четвъртфинала от турнира в Антверп, Белгия. Канадският гигант победи със 7:5, 7:6 британеца Камерън Нори в мач, който очаквано се превърна в бомбардировка от начален удар от Раонич.

Той завърши с 19 аса и не даде нито един пробив на съперника, за да го пречупи за близо 2 часа игра. Канадецът проби само веднъж в първия сет - при 5:5, а във втория дори не се наложи да го прави - тайбрек реши мача.

Световният №19 е с една позиция пред Григор в ранглистата, но балансът в преките двубои е обнадеждаваща за първата ни ракета. Димитров има 4 победи срещу 2 на Раонич при срещите им.

Последният мач бе спечелен от канадеца преди 2 години на клея в Мадрид.

Съперникът на Гришо е в добра форма, той игра финал в Ню Йорк на Мастърса (който се води в Синсинати), предхождащ US Open. Там загуби от Новак Джокович.

Победителят от срещата на Димитров и Раонич ще играе на полуфинал срещу някой измежду Алекс де Минор и спечелилия мача Давид Гофен - Маркос Джирон (днес).

Сблъсъкът с канадеца се очаква утре, а в събота ще е полуфиналният дуел.