Виктория Томова с убедителен старт в квалификациите на Australian Open

11 Ян 2021 14:09

Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на Australian Open. Българката победи с 6-4, 6:3 участващата с "уайлд кард" Шарлът Кемпенер-Поч (Австралия). Срещата продължи 74 минути.

Вики допусна изоставане от 0:2 в началото на мача, но с четири безответно спечелени гейма дръпна с 4:2. Австралийката успя да изравни за 4:4, но Томова спечели следващите два гейма, а с това и сета.

Във втората част българката поведе с 5:2 и затвори мача с 6:3.
Така Томова си осигури 20 точки за световната ранглиста, а следващата й съперничка ще бъде Ребека Марино от Канада. 30-годишната Марино е 312-ата в класацията на УТА.

В тази част на схемата е и 11-ата поставена в пресявките Тереза Мартинцова (Чехия), с която Вики може да се срещне във третия финален кръг.

Вчера Цветана Пиронкова и Изабелла Шиникова също се класираха за втория кръг на пресявките.

Пиронкова разгроми с 6:0, 6:1 японката Киока Окамура и ще се изправи във втория кръг срещу корейката На-Лае Хан.

Изабелла Шиникова пък елиминира втората поставена французойка Осеан Доден със 7:5, 6:2. Шиникова ще играе във втория кръг срещу китайката Дзя-Дзин Лу.

Припомняме, че за място в основната схема на турнира са необходими три победи в квалификациите.