Шиникова със загуба от китайка в квалификациите за Australian Open

12 Ян 2021 13:21

Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на квалификациите за Australian Open. Българката отстъпи с 2:6, 5:7 на китайката Дзя-Дзин Лу за 81 минути игра.

В първата си среща Шиникова елиминира втората поставена французойка Осеан Доден,

Изабелла поведе с 2:1 в първия сет, но загуби следващите пет гейма за 1:6.

Във втората част Изабелла допусна изоставане от 1:4, но направи серия от четири победни гейма и поведе с 5:4. При този резултат българката изпусна три сетбола при подаване на Лу. За съжаление Шиникова загуби последните три гейма и с това отпадна от квалификаците.

Преди това Цветана Пиронкова елиминира южнокорейката На-Лае Хан с 6:0, 4:6, 6:1. Във финалния трети кръг за класиране Пиронкова ще играе срещу поставената под №14 и бивша №41 в света Маргарита Гаспарян от Русия.

Виктория Томова ще играе по-късно днес срещу канадката Ребека Марино.