Адриан Андреев е полуфиналист на "Чалънджър" във Форли

14 Ян 2022 18:34

Адриан Андреев се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" във Форли (Италия) с награден фонд 45 730 евро. Така Андреев за първи път се класира на тази фаза на Чалънджър турнир в кариерата си. На четвъртфиналите българинът победи със 7-6(6), 4-6, 6-3 №289 в света Еван Фърнес от Франция. Срещата продължи 2 часа и 44 минути. Преди този мач Андреев постигна още четири победи (2 в основната схема и 2 в квалификациите).

Адриан ще играе на полуфиналите срещу №3 в схемата и №211 в световната ранглиста Джей Кларк от САЩ или № 347 в света Пол Джъб от Великобритания.

Българинът сервира на два пъти за спечелване на първия сет при 5-4 и 6-5, но допусна пробиви. Така се стигна до тайбрек. В него Андреев изостана с 2-6 точки, но спечели следващите шест разигравания за да спечели първия сет.

Във втората част Андреев бе пробит за 3-4. До края на тази част нови пробиви нямаше и така сетовете бяха изравнени.

В третата решителна част Адриан проби за 5-3, а след това затвори мача в своя полза с гейм на 30.

С този успех Андреев вече си осигури 34 точки за световната ранглиста, където е на 363-ата позиция.