Глушкова отстъпи на първата в света на 1/8-финалите на Australian Open

26 Ян 2022 14:12

Денислава Глушкова отпадна на осминафините на откритото първенство на Австралия за юноши и девойки.

Българката отстъпи на водачката в схемата и първа в световната ранглиста при девойките Петра Марчинко (Хърватия) с 3:6, 1:6 за час и 2 минути игра.

Преди този мач талантливата българка записа две победи и то без да загуби сет. Тя елиминира с 6-3, 6-4 №15 в схемата Лаура Хиетаратна от Финландия и с 6-3, 6-2 Амели Шмейкалова от Чехия.

За Денислава това беше дебют в турнирите от Големия шлем.

Глушкова получи този шанс вследствие на резултатите си и подкрепата от страна на Българската федерация по тенис.

Денислава Глушкова е състезателка на ТК „Дема". Тя е част от програмата за финансово подпомагане на младите таланти на БФТ. На турнирите в Австралия Денислава бе под ръководството на Даниел Ангелов – национален треньор и координатор на Спортната комисия към БФТ.

Двубоят започна равностойно, но хърватката проби българката за 4:2. Глушкова върна пробива и намали за 3:4, но последва нов пробив за Марчинко, след което тя взе първата част с 6:3. Във втория сет Петра Марчинко осъществи ранен пробив за 2:1, а българката не взе нов гейм до края, отстъпвайки с 1:6.