България допуснаха обрат и загубиха от Италия с 1:3

17 Сеп 2019 22:59

България допуснаха обрат и загубиха от Италия с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) във френския град Монпелия в последния си мач от група А на европейското първенство.

И двата си бяха осигурили място на 1/8-финалите още преди този двубой, а след второто си поражение "трикольорите" ще финишират трети в групата и ще трябва да играят следващата си сблъсък в Словения, където може да срещнат и домакините.

Италианците ще имат утре директен сблъсък с домакина Франция за първото място в групата.

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:17)

Волейболистите на България започнаха с летящ старт мача с Италия и поведоха с 3:0 след блокада на Виктор Йосифов. Тодор Скримов атакува мощно от зона 4 по блокадата за 5:1. България поведе с 11:6, след като Олег Антонов би начален удар в аут. Италия намали до 16:17 и Силвано Пранди взе прекъсване. Националите пак дръпнаха с 3 точки след грешка в атака на Османи Хуанторена. Джанлоренцо Бленджини взе таймаут за “адзурите”. Две поредни атаки на Цветан Соколов и 23:19. България стигна до геймбол при 24:19. Италианците забиха 3 поредни точки. Иван Зайцев намали до 22:24. Силвано Пранди отново взе прекъсване за България. Веднага след това капитанът Виктор Йосифов атакува през центъра и България спечели първата част с 25:22.

Втората част започна равностойно. Цветан Соколов изравни при 8:8. Единична блокада на Виктор Йосифов и България поведе с 11:9. Италия излезе напред при 14:13, но Светослав Гоцев изравни при 14:14. Пайп на Османи Хуанторена и блокаут на Иван Зайцев дадоха аванс от 3 точки на “адзурите” при 19:16. Италия стигна до геймбол при 24:21, след като Османи Хуанторена спаси трудна топка в защита, а Иван Зайцев надигра българската блокада. Иван Зайцев успя да прокара топката покрай българската блокада и Италия спечели втората част с 25:23.

България поведе с 3:1 в началото на третата част. Последваха 4 поредни точки за Италия и 3:5. Цветан Соколов изравни при 14:14 след ас. Нов мощен сервис на Цветан Соколов и двойна българска блокада и националите поведоха с 15:14. Италия отново поведе с 16:15. Виктор Йосифов изравни при 16:16. Атаки на Османи Хуанторена и Иван Зайцев и “Скуадра адзура” дръпна с 4 точки 21:17. Троен блок хвана атаката на Цветан Соколов - 17:23. Георги Петров записа първа точка за 19:23. Италия стигна до геймбол при 24:19. Светослав Гоцев атакува мощна през центъра за 21:24. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване. Георги Петров би сервис в аут и Италия спечели третата част с 25:21.

Георги Петров остана на игрището и в началото на 4-ия гейм. Италия поведе много бързо с 6:2. Италианска блокада спря атака на Цветан Соколов - 3:7. Мощна атака на Иван Зайцев по правата от зона 2 и 4:8. Светослав Гоцев намали до 6:9 с атака през центъра. При 6:11 Силвано Пранди взе прекъсване за Италия. Страхотна комбинация Симона Джанели - Иван Зайцев и 6:12. При 6:13 Силвано Пранди смени Георги Сеганов и Цветан Соколов с Венелин Кадънков и Добромир Димитров. При 6:14 Силвано Пранди взе прекъсване. Ядосаният Силвано Пранди извади от игра и Светослав Гоцев при 8:16. Венелин Кадънков намали до 9:16. Давиде Канделаро приближи “адзурите” до успех при 21:13. Италия спечели 4-ата част с 25:17 и мача с 3:1 гейма.