Хебър записа златен требъл

26 Апр 2022 21:49

България има своя нов стар шампион в първенството при мъжете - efbet Супер Волей! Хебър Пазарджик триумфира с титлата отново, след като успя да се наложи над Нефтохимик 2010 Бургас с 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 25:15) в третия и последен двубой от финалната серия в шампионата, изигран в зала "Младост" в Бургас.

Така пазарджиклии спечелиха втория си пореден трофей в елита, реализирайки златен требъл - след спечелените Суперкупа и Купа. Момчетата на Камило Плачи спечелиха серията с 3:0 победи, като отбелязаха общо 30 победи през сезона.

Шампионите доминираха в първата част и отбелязаха подобаващ старт. Впоследствие домакините се погрижиха да сътворят интрига, която съпътстваше целия втори гейм, но в крайна сметка успяха да спечелят след два добри сервиса на Любослав Телкийски и последвалите след него атака и блокада. Драма не липсваше и в третия гейм, където опитът, волята и характерът на хебърци бе ключов - особено за обрата от 19:22 до 24:19.

Решителната четвърта част бе под доминацията на "тигрите", които триумфираха с желания трофей.