Марица падна от ЦСКА в трилър в София

04 Фев 2023 18:55

Марица (Пловдив) загуби първи мач във волейболния ни елит от ноември 2015-а година. Маричанки отстъпиха срещу ЦСКА (София) с 2:3 (24:26, 26:24, 25:21, 22:25, 13:15) гейма в голям трилър в зала Васил Симов в София в двубой от 8-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс.

Серията на маричанки продължи от ноември 2015-а година и те записаха 145 мача без загуба в българския волейболен елит, което е абсолютен рекорд не само за българския волейбол, но и за световния.

Жълто-сините поведоха с 8:6, но ЦСКА обърна и поведе с три точки – 18:15. Шампионките изравниха при 21:21, но загубиха първия си гейм от началото на сезона в България с 26:24.

Втория гейм пловдивчанки също поведоха с 8:6, геймът беше доста драматичен домакините поведоха със 17:15, момичетата на Борислав Крачанов изравниха – 17:17, стигна се до 22:20 за Марица и ново изравняване. Маричанки успяха да измъкнат гейма с 26:24.

Маричанки стартираха с 4:1 третата част, ЦСКА обърна и поведе със 7:5. Стигна се до 16:16, шампионките поведоха с 22:20 и спечелиха третия гейм с 25:21.

В четвъртия гейм Марица поведе с 8:4, стигна се до равенство при 17:17, ЦСКА успя да поведе с две точки при 20:18. Мачът влезе в тайбрек, след като армейките спечелиха четвъртата част с 25:22.

В тайбрека маричанки започнаха с 5:1, но до се стигна до равенство при 11:11. ЦСКА поведе с 13:11, Марица успя да изравни – 13:13. ЦСКА успя да измъкне мача след 15:13 и да нанесе първа загуба на Марица от 2015-а година в българския волейболен елит.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица с 23 точки, 18 добави Добрина Христоскова, а Мария Кривошийска завърши с 13 точки.

За ЦСКА най-резултатна стана Йоана Атанасова с 19 точки.

Следващият мач на Марица е на 8 февруари. В последна среща в груповата фаза на Шампионската лига маричанки гостуват на КСМ Търговище (Търговище).

Пловдивчанки ще играят следващия си мач в първенството на 10 февруари – домакинство на Славия (София).