Източник: EPA/БГНЕС
Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви в интервю за телевизия Fox News, че Съединените щати не възнамеряват да се намесват в конфликт, който ще продължи години наред. Според него единствената цел на президента Тръмп е да направи така, че Иран "никога да не може да притежава ядрено оръжие".
"Президентът не иска просто да защити страната от иранското ядрено оръжие през първите три-четири години от втория си мандат - той иска да се увери, че Иран никога няма да може да притежава ядрено оръжие, а това изисква коренна промяна в мисленето на иранския режим", отбеляза Ванс.
Той добави, че не става въпрос за дългосрочна военна кампания.
"Доналд Тръмп в никакъв случай няма да позволи на страната да се въвлече в дългогодишен конфликт... ние няма да се въвличаме в проблемите, които имахме с Ирак и Афганистан", подчерта вицепрезидентът на САЩ.
Според Джей Ди Ванс, иранските ядрени съоръжения са построени не само за обогатяване на уран за мирни цели, както твърдеше режимът, но и за разработване на атомни бомби./news.bg