Източник: EPA/БГНЕС
Президентът на Украйна Володимир Зеленски предупреди, че украинското разузнаване е получило информация за подготовка на нови масирани удари на Русия срещу Украйна и призова да се обръща внимание на въздушните тревоги.
Това съобщи Би Би Си.
Държавният глава разкри, че украинските военни нямат достатъчно ракети за системите за противовъздушна отбрана при отблъскване на нападенията от Кремъл.
"В момента имаме информация от разузнаването, че руснаците се готвят за нови масирани удари.
Честно говорим с партньорите си за ракетите за противовъздушната отбрана, за системите, от които имаме такава нужда. Доставките не са достатъчни", каза Зеленски във вечерното си обръщение.
Той все пак заяви, че Украйна е получила от партньорите си важна партида ракети за системи за противовъздушна отбрана.
В резултат на масирани руски удари по енергийната инфраструктура на Украйна в много градове се наблюдават прекъсвания на електрозахранването и отоплението.
През последните дни в Украйна е много студено./news.bg