Академик Пд пети в редовния сезон, ще играе с Черноморец

17 Апр 2021 21:40

Академик Пд остана на 5-о място в редовния сезон, стана ясно след изиграването на срещите от последния кръг, в който пловдивският баскетболен тим почиваше. До изненади не се стигна - Черно море победи у дома Спартак Пл с 95:75, Берое загуби като гост на лидера Рилски спортист с 67:109. Така 4-тото място окупира Черноморец с 36 точки, 5-и е Академик с 35, 6-и - Берое със същия актив, но пловдивчани имат предимство в директните мачове със заралии с трите си победи. Така в четвъртфиналните плейофи отборът на старши треньора Йордан Янков ще играе с Черноморец в серия до 2 победи от 3 мача, като акулите ще имат домакинско предимство.

Начело е Рилски спортист с 46 точки, следват Левски Лукойл с 44 и Балкан с 41. Седми е Ямбол с 33 точки, пред Спартак Пл с 28 и Черно море с 26. Всички четвъртфинални плейофи: Рилски спортист - Спартак Пл, Левски Лукойл - Ямбол, Балкан - Берое, Черноморец - Академик Пд. Датите на двубоите са 23 и 26 април, евентуален трети мач е на 29 април. Заради участието на Академик във Файнъл Фор на Балканската лига от 27-29 април, датите на мачовете на пловдивчани с Черноморец са: 22 април в Бургас, 25 април в Пловдив и евентуален трети мач на 1 май в Бургас.