Малко не стигна на Академик за полуфинал за Купата

15 Мар 2024 21:50

Академик се бори много и беше на крачка от това да хвърли бомбата в турнира за Купата и да острани Рилски спортист. Пловдивчани загубиха с 84:78, но изиграха много силен мач. Мачът се игра в зала "Арена Бургас", която приема финалната четворка за Купата.
Рилски спортист спечели първата четвърт с 24:18, а втората завърши при 20:16 за тима от Самоков.
Пловдивчани се върнаха в двубоя след страхотна трета четвърт, която спечелиха с 26:16. Последната четвърт беше спечелена от Рилецо с 24:20.
За Академик най-резултатен стана Ренел Къмингс с 33 точки, а по 13 добавиха Джъстин МкКол и Филип Хенри.
Чавдар Костов стана най-резултатен за Рилски спортист със 17 точки.
Първи полуфиналист стана Балкан, който разгроми Черно море Тича с 88:69. Спартак Плевен се превърна във вторият тимът, който достига до топ 4, след като победи със 74:65 Ямбол.
В последният четвъртфинал днес домакинът Черноморец ще играе срещу ЦСКА.
Следващият мач на Академик е на 23 март - гостуване на Миньор в мач от Втората шестица на НБЛ.