Лудогорец би Ботев, но не стана шампион /снимки + видео/

21 Май 2019 19:49

Ботев загуби последното си домакинство за този сезон след като загуби с 0:2 от шампиона Лудогорец.

В 28-та минута Кристиан Димитров фаулира Димо Бакалов и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, но Кайзер успя да спаси наказателния удар. След това при добавката Моци опита да вкара с пета, но топката премина в аут.

В 35-та минута Якуб Сверчок подаде към Клаудиу Кешерю, който с удар от наказателното поле откри резултата - 0:1.

В 45-та минута Лудогорец удвои, Антон Недялков пусна по тревата към Сверчок, който с удар от малкото наказателното поле вкара за 0:2.

Лудогорец е лидер със 76 точки и ако победи в последния кръг у дома Черно море ще е шампион за осми пореден път. Ботев е шести с 50 точки, а в последния кръг тимът гостува на другия кандидат за титлата ЦСКА.

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов (Феребори Доре 76 мин.), Александър Тонев, Антонио Вутов, Тодор Неделев

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Козмин Моци, Антон Недялков, Георги Терзиев, Димо Бакалов, Станислав Манолев, Яцек Горалски, Светослав Дяков (Рафаел Форстър 90 + 1 мин.), Якуб Сверчок (Серкан Юсеин 73 мин.), Клаудиу Кешерю (Джоди Лукоки 90 + 2 мин.)