ЦСКА 1948 победи Ботев в Пловдив за Купата на България /снимки и репортаж/

03 Мар 2021 11:02

ЦСКА 1948 победи с 2:1 Ботев във Пловдив след 120 минути игра в 1/8-финална среща от турнира за Купата на България.

В 6-ата минута Денислав Александров центрира в наказателното поле, където Димитър Митков засече с глава. Топката обаче не намери очертанията на вратата зад Аргилашки.

В 9-ата минута Реда Рабей отправи силен удар от дистанция, но топката се отби в страничния стълб на вратата, пазена от Димитър Тодоров.

В 14-ата минута Марио Младеновски извърши нарушение срещу Димитър Митков в наказателното поле, което доведе до дузпа за ЦСКА 1948. Зад топката застана Ивайло Чочев, който не сбърка от бялата точка - 0:1.

В 29-ата минута Борислав Дамянов се обърна добре и шутира, но ударът му премина встрани от вратата.

В 30-ата минута Реда Рабей получи подаване от Емануел Току в наказателното поле, но отправи удар над вратата.

В 34-ата минута Рабей и Салиф Сисе не успяха да изравнят резултата в Пловдив след спасяване на Димитър Тодоров и намеса на Ангел Лясков.

Две минути преди края на първото полувреме в състава на ''жълто-черните'' се наложи и принудителна смяна, след като Салиф Сисе се контузи, а на негово място се появи Атанас Илиев.

В 53-ата минута новото попълнение на Ботев Пловдив - Маркиньос, изравни резултата с брилянтен удар от дистанция - 1:1.

В 69-ата минута Васил Шопов се освободи добре от противник, бутна кълбото напред и шутира, но неговия удар попадна право в обсега на Аргилашки и стражът на пловдивчани улови лесно.

В 76-ата минута ЦСКА 1948 можеше да пречупи Ботев Пловдив след удар на Денислав Александров. След грешка на Па Конате Топузов намери своя съотборник пред наказателното поле. Той овладя и стреля технично към далечния ъгъл, като само късметът помогна на Георги Аргилашки. Кълбото се отби в сглобката, след което Димитър Митков пропусна на метър от голлинията. Нападателят обаче беше в положение на засада.

След като и двата тима не успяха да стигнат до нов гол, мачът влезе в две 15-минутни продължения.

В 100-тната минута Димитър Митков отново изведе ЦСКА 1948 напред в резултата. Той отклони кълбото с глава в мрежата на ''канарчетата'' - 1:2.

В края на първото продължение гостите от София организираха добра атака по дясното крило. Ангел Бастунов пусна топката зад гърба на защитата, Денислав Александров проследи паса и продължи към вратата. Аргилашки внимаваше и успя да избие с крак.

В 115-ата минута удар на Атанас Илиев мина встрани от вратата.

Димитър Тодоров спаси удар на Емануел Току с левия крак в 119-ата минута.

Купа на България (1/8-финал), начален час 12:00

Ботев Пловдив 1:2 ЦСКА 1948

Голмайстори: 16' Ивайло Чочев 0:1, 53' Маркиньос 1:1, 100' Димитър Митков 1:2

Жълти картони: Реда Рабей /Ботев Пловдив/, Васил Шопов /ЦСКА 1948/, Димитър Митков /ЦСКА 1948/, Емануел Току /Ботев Пловдив/, Александър Александров /ЦСКА 1948/, Ангел Лясков /ЦСКА 1948/

Съставите на двата отбора:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Марио Младеновски /36' Маркиньос/, Виктор Генев, Станислав Работов, Филип Филипов, Салиф Сисе /45' Атанас Илиев/, Па Конате, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Емануел Току, Мишел Еспиноза /72' Бисер Бонев/

Резерви: Янко Георгиев, Атанас Чернев, Атанас Илиев, Анвар Елионуси, Бисер Бонев, Джонатан Перейра, Маркиньос

Треньор: Азрудин Валентич

ЦСКА 1948: Димитър Тодоров, Георги Господинов /52' Александър Александров/, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Ангел Лясков, Васил Шопов /96' Ангел Бастунов/, Ивайло Чочев, Денислав Александров, Николай Ганчев /32' Георги Русев/, Борислав Дамянов /37' Марио Топузов/, Димитър Митков

Резерви: Никола Виденов, Александър Александров, Ангел Бастунов, Георги Русев, Лазар Марин, Мартин Хайдаров, Марио Топузов