Ботев Пловдив с исторически успех на ''Герена'' (ВИДЕО)

20 Май 2021 18:50

Отборът на Ботев Пловдив успя да постигне историческа победа на "Герена" над Левски с 2:1 в двубой от петия плейофен кръг в efbet Лига.

Централният защитник Живко Атанасов даде ранен аванс на "сините", но в рамките на три минути в началото на втората част Емануел Току обърна резултата.

Пловдивчани нямаха успех в храма на “сините” от септември 1990 година, когато надвиха с 3:2, а последната им победа в столицата бе през далечната 1997 година, когато победиха с 1:0 на стадион “Васил Левски”. Така над 30 години феновете на “канарчетата” видяха своите любимци да си тръгнат като победители от дома на Левски.

В 4-ата минута Левски поведе. Мартин Петков уцели гредата, но при добавката Живко Атанасов отбеляза гол в опразнената врата - 1:0.

В 8-ата минута ''жълто-черните'' организираха добра атака. Маркиньос подаде към Емануел Току в наказателното поле, след което крилото нанесе удар, но се получи рикошет, който залъга Николай Михайлов и топката премина опасно над напречната греда.

В 18-ата минута Реда Рабей изведе Джонатан зад гърба на отбраната на Левски, но Начо Монсалве с отличен шпагат предотврати опасността.

В 23-ата минута Здравко Димитров центрира от ъглов удар, но Аргилашки улови без проблем.

Малко след това Андриан Краев имаше шанс да удвои преднината на Левски, но стреля над вратата.

Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле право в ръцете на Аргилашки в 27-ата минута.

В 32-ата минута Атанас Илиев остана очи в очи с Николай Михайлов, но вратарят на ''сините'' успя да направи спасяване с една ръка.

В добавеното време на първото полувреме Филип Филипов центрира към Емануел Току, който стреля на два пъти, но и при двата случая нацели съотборниците си Маркиньос и Па Конате, след което топката излезе в аут.

В началото на втората част Ботев Пловдив изравни. След центриране от корнер, топката стигна до Емануел Току, който с плътен изстрел от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Михайлов.

Само три минути след това Ботев поведе. По идентичен начин - след корнер, топка за Току на границата на наказателното поле и втори гол за "канарчетата".

В 61-ата минута Мартин Петров опита удар от дистанция, но Аргилашки улови без проблем.

Шест по-късно пловдивчани организираха добра атака отдясно. Джонатан центрира остро по земя в наказателното поле, където Атанас Илиев опита да играе с топката, но Николай Михайлов улови.

"Сините" отговориха в следващата атака. Мартин Петков задържа и подаде към Радослав Цонев на границата на наказателното поле, след което халфът нанесе изстрел в долния десен ъгъл, но Георги Аргилашки решително изби, а след това удар на Андриан Краев бе блокиран.

В 79-ата минута Патрик-Габриел Галчев прати топката в аут със силен удар.

В 86-ата минута Славчо Шоколаров центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев стреля с глава, но право в ръцете на Николай Михайлов. "Сините" отговориха с пас на Мартин Райнов към Мартин Петков, но младокът реши да стреля от въздуха и го направи много неточно. В добавеното време на двубоя Борислав Цонев отправи удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

Съставите на двата тима

Левски: Николай Михайлов, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров, Игнасио Висенте, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Петков, Марин Петков, Андриан Краев, Драган Михайлович

Резерви: Звонимир Микулич, Стивън Петков, Борислав Цонев, Билал Бари, Радослав Цонев, Георги Александров, Валери Божинов

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Атанас Илиев, Мишел Еспиноза, Емануел Току, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов

Резерви: Янко Георгиев, Славчо Шоколаров, Кристиан Добрев, Бисер Бонев, Благовест Данчев, Салиф Сисе, Мите Цикарски

Начало: 20:00 часа

Стадион: Виваком Арена Георги Аспарухов - гр. София

Главен съдия: Георги Иванов - гр. София