Ботев не успя да победи Марица в контрола (СНИМКИ)

19 Ян 2024 14:07
Ботев не успя да победи Марица в контрола (СНИМКИ) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборите на Ботев (Пловдив) и Марица завършиха при резултат 2:2 в контролна среща, която се проведе в "Коматево".

"Пиратите" откриха резултата в 27-ата минута, когато новото попълнение на тима Янко Ангелов се разписа с удар с левия крак от точката на дузпата.

В 36-ата минута Марица стигна до втори гол в контролата. Крайният бранител Свилен Щерев центрира в наказателното поле към опитния Веселин Марчев, който с глава матира Стефан Смъркалев.

Четири минути по-късно футболистите на Душан Керкез върнаха едно попадение. В автор на гола се превърна Мартин Секулич, който се разписа след центриране по земя от Папазов.

В 72-ата минута "канарчетата" изравниха резултата, след като нидерландският халф Дилан Мертенс наказа стража на Марица с перфектен удар от далечна дистанция.

Стартови състави:

Ботев Пловдив: 77. Смъркалев, 15. Ето’о, 18. Папазов, 79. Черноев, 42. Видолов, 10. Попов, 20. Перера, 30. Балтанов, 17. Минков, 45. Павлов, 9. Секулич

Марица: 86. Николов, 5. Аврамов, 4. Ташолов, 23. Джеймс, 28. Щерев, 29. Ангелов, 21. Маламов, 17. Домовчийски, 10. Марчев, 24. Дейвид, 18. Трифонов