Ботев надви ЦСКА-София в първия полуфинал за Купата (ВИДЕО)

17 Апр 2024 18:08

Отборът на Ботев (Пловив) надви ЦСКА-София в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Пловдивчани надделяха с 1:0 под непрестанния дъжд на Националния стадион ''Васил Левски'' и взеха минимален аванс преди реванша в Пловдив. Ответната среща ще се играе на 1 май.

Единствения гол в мача вкара Уме Емануел секунди след подновяването на играта след почивката. Срещата в столицата бе белязана и от много грозен момент през втората част, когато капитанът на гостите Ивелин Попов и Браян Кордоба от ЦСКА-София се сбиха след единоборство в центъра на терена, а спорът между двамата бързо прерасна в меле между всички играчи. В крайна сметка реферът Драгомир Драганов изгони и двамата футболисти, оставяйки двата тима с по десет души.

В 4-ата минута първата голова опасност бе на сметката на ЦСКА-София. Тобиас Хайнц получи в наказателното поле и стреля на сантиметри покрай целта. Главният съдия отсъди и нарушение.

Около четвърт час след началото късметът покри Ботев. Тобиас Хайнц центрира меко към далечната греда. Хидайет Ханкич увисна, но все пак изби топката в краката на Данило Асприля. Последва опасен удар в аут, като топката закачи гредата. В 23-тата минута изчистена топка от защитата на Ботев Пловдив попадна в Улаус Скаршем, чийто удар от границата на наказателното поле обаче премина високо над напречната греда. Минута по-късно Амос Юга изпълни много сходен удар, пробвайки късмета си от далечно разстояние.

В 32-ата минута Скаршем получи огромно пространство пред себе си, като овладя около дъгата на наказателното поле. Никой от Ботев не го блокира и той отправи много опасен удар. Ханкич замръзна и с облекчение изгледа топката, която премина встрани от дясната греда.

Втората част започна отлично за гостите от Ботев Пловдив. Не бяха изминали и тридесет секунди игра след подновяването на играта и Уме Емануел откри резултата с първия точен удар за гостите в мача. Емануел бе изведен с прекрасен пас от Ивелин Попов, напредна и пусна топката покрай Густаво Бусато. Първоначално страничният рефер вдигна засада и попадението не бе зачетено. След щателна проверка с ВАР обаче, Драгомир Драганов посочи центъра, след като получи информация, че Емануел е бил на една линия с Юрген Матай.

В 59-ата минута гостите развиха изключително опасна атака отляво в наказателното поле на домакините. Последва подаване по земя към непокрития Брахими, който се намираше на пет метра фронтално срещу вратата, но не уцели топката. Ако бе играл с нея, това почти сигурно щеше да доведе до попадение.

В 61-ата минута Попов фаулира Кордоба, който не му остана длъжен. Двамата се сдърпаха, което предизвика масово меле на терена. След него съдията Драгомир Драганов изгони Попов и Кордоба с директни червени картони.

В 84-тата минута Мартин Секулич показа добра игра с гръб към вратата и изведе Константинос Балогианис в наказателното поле. Ударът му от малък ъгъл затрудни Бусато, който беше принуден да избие встрани. В 89-ата минута Антонио Перера игра с ръка в наказателното поле на Ботев Пд. От ЦСКА-София скочиха в искане на дузпа. Драганов правилно прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар. ВАР потвърди, като запази мълчание.

До края натискът на "червените" не даде резултат. В самия край Ханкич беше тестван. Станислав Шопов стреля от дистанция. Вратарят на Ботев Пд успя с една ръка да избие над напречната греда.

ЦСКА-София: 1 Густаво Бусато, 2 Юрген Матей, 22 Енес Махмутович, 13 Браян Кордоба , 15 Тибо Вион, 21 Амос Юга, 26 Марселино, 30 Данило Асприля, 14 Тобиас Хайнц, 7 Улаус Скаршем, 10 Джонатан Линдсет

Резерви: 25 Димитър Евтимов, 5 Брадли Де Нойер, 17 Емануел Шакич, 23 Илиан Антонов, 27 Лазар Туфегджич, 9 Фернандо Каранга, 4 Мено Кох, 3 Сайней Санянг, 8 Станислав Шопов

Старши треньор: Стамен Белчев

Ботев Пловдив: 1 Хидайет Ханкич, 5Джонас Там, 6 Дилан Мертенс, 7 Мохамед Брахими, 10 Ивелин Попов, 15 Джеймс Етоо, 17 Николай Минков, 19 Антоан Конте, 20 Антонио Калдерон, 31 Уме Емануел 38 Константинос Балогианис

Резерви: 32 Матвей Игонен, 4 Ехидже Укаки, 9 Мартин Секулич, 16 Самюел Акере, 18 Димитър Папазов, 28 Янис Карабельов, 30 Лъчезар Балтанов, 40 Кристиан Нвачукву, 79 Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез