Ботев падна от Славия на ''Колежа'' (СНИМКИ И ВИДЕО)

27 Апр 2024 18:12
Ботев падна от Славия на ''Колежа'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Ботев (Пловдив) допусна домакинско поражение от Славия в първи мач от втората фаза на шампионата в efbet Лига. Срещата между двата тима на стадион ''Христо Ботев'' завърши при резултат 1:0 в полза на ''белите''. Двата отбора са в групата, определещя тима, който ще играе бараж за участие в Лигата на конференциите.

''Канарчетата'' остават на седмото място във временното класиране с 44 точки, а столичани са десети с 36 пункта.

За ''жълто-черните'' предстои полуфинален двубой-реванш от турнира за Купата на България срещу ЦСКА-София на ''Колежа''. Първата среща завърши при резултат 1:0 в полза на Ботев. Славия пък ще посрещне Арда в мач от първенството.

Ботев Пловдив стартира по-добре и можеше да излезе напред в резултата още в осмата минута. Тогава Джеймс Ето’о получи в половината на Славия и с чудесен пас между Виктор Генев и Венцислав Керчев изведе на скорост отдясно в наказателното поле Уме Емануел, който стреля към далечния ъгъл покрай вратаря Светослав Вуцов, но топката премина покрай гредата в аут.

В средата на първата част Ето‘о пробва късмета си от далечна дистанция. Камерунецът прати топката високо над напречната греда. В 24-тата минута Ботев Пловдив претендира за дузпа. Константинос Балоянис центрира отляво към Емануел, който падна на тревата след съприкосновения с Исак Соле. Главният съдия Георги Давидов имаше добра видимост и прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар. Половин час след началото късметът покри „белите“. Мохамед Брахими проби през центъра и стреля. След рикошет в защитник Вуцов беше хванат в крачка, но за негово щастие топката премина на сантиметри покрай десния му страничен стълб.

Въпреки по-силната игра на „канарчетата“ в началните минути, Славия излезе напред в резултата. В 33-ата минута гостите изненадаха съперника със заучено изпълнение на стандартна ситуация. Тони Тасев изпълни късо ъглов удар, като комбинира с Иван Минчев. Двамата направи двойно подаване, а Тасев центрира по земя към непокрития около дузпата Галин Иванов. С едно докосване капитанът на Славия прати топката в мрежата зад Ханкич.

Три минути преди края на редовното врме на първата част "белите" бяха много близо до втори гол. Вратарят на домакините Ханкич изби едно центриране отдясно в наказателното поле, но топката попадна в Соле. Той премина между трима играчи на Ботев, влезе в наказателното поле, размина с техника и Антоан Конте, след което шутира от чудесна позиция, но Ханкич реагира и предотврати сигурен гол.

В 50-ата минута Мохамед Брахими беше потърсен с пас зад отбраната на Славия. Светослав Вуцов напусна наказателното си поле и го пресече. Георги Димитров видя нарушение и му показа директен червен картон. Последва обаче намеса на ВАР. Главният съдия прегледа ситуацията и направи нещо много неочаквано – отмени червения картон на Светослав Вуцов, но му показа жълт.

Десетина минути по-късно Дилан Мертенс си освободи пространство за изстрел след нелош пробив, но изпълнението му бе крайно разочароващо. В 63-тата минута Ивелин Попов се пребори за топката на десния фланг и центрира на далечната греда. Там сам беше Секулич, който скочи високо и стреля в глава, но в десния страничен стълб на вратата. Късметът определено покри Славия.

Домакините имаха нова добра възможност да изравнят резултата в 74-ата минута, когато топката беше центрирана от корнер към границата на вратарското поле, където Йонас Там се измъкна и стреля с глава, но покрай лявата греда на Вуцов в аут. Десет минути преди края на редовното време Кристиан Нвачукву получи отляво в половината на Славия, влезе навътре и шутира точно към вратата, но право в ръцете на Вуцов. Натискът на Ботев Пд беше сериозен и в 85-ата минута футбоистите на Душан Керкез направиха нов пропуск. Балоянис получи отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, където Секулич я овладя и опита да намери Ивелин Попов пред опразнената врата, но пасът му беше пресечен в сетния миг от бившия футболист на „канарчетата“ Виктор Генев. Във във втората от седемте минути добавено време "жълто-черните" направиха още един пропуск. Балоянис центрира ниско отляво на първа греда, където играч на Славия не успя да изчисти по най-добрия начин и топката попадна на пътя Нвачукву, който шутира от около 11-12 метра, но Вуцов спаси прекрасно с крак.

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов – К, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балогианис

Треньор: Душан Керкез

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

Треньор: Златомир Загорчич