Интер е аут от ШЛ, Тотнъм продължава напред

12 Дек 2018 00:02

Лошият ден за италианските отбори днес продължи, след като Наполи отпадна от Ливърпул, същата съдба сполетя и Интер, който отпадна след като сгафи у дома с ПСВ Айндховен.

Нерадзурите се нуждаеха от задължителна победа, за да продължат напред, но направиха 1:1 с холандците, които играеха за честта си. В същото време Тотнъм измъкна точка от гостуването си на Барселона и продължава отново към елиминациите, както и през миналия сезон.

В Милано Лозано откри в 13-та минута, а Мауро Икарди успя да изравни за Интер в 73-та минута. До края на мача обаче Интер така и не вкара и отпадна.

Тотнъм успя да направи 1:1 с Барселона като гост.

Осман Дембеле откри в 7-та минута, а Лукас Моура вкара скъпоценният гол за Тотнъм в 85-та минута, който класира шпорите напред.

Така Барселона спечели групата с 14 точки, а Тотнъм остана втори с 8 и продължава към елиминациите, Интер също е с осем, но с по-лоши показатели и отпадна от турнира и ще играе в Лига Европа, ПСВ завърши четвърти с две точки и отпадна за този сезон от евротурнирите.