Ботев Враца е петият четвъртфиналист за Купата

04 Дек 2019 18:44

Отборът на Ботев (Враца) продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи лесно с 4:0 тима на Кариана (Ерден) в мач от 1/8-финалите. Възпитаниците на наставника Антони Здравков си свършиха работата още през първото полувреме, когато отбелязаха три попадения във вратата на Павел Станев. Първият гол за врачани падна още в третата минута, а негов реализатор бе Венцислав Керчев. В 25-ата минута Петър Атансов удвои, а в 37-ата Доминик Янков направи резултата класически. През второто полувреме Ботев отново бе по-активният отбор на терена, като достигна и до четвърти гол в самия край на мача. Доминик Янков получи подаване от Михайлов на границата на пеналта и с мощен удар реализира за 4:0. За Ботев в титулярния състав попадна и Валери Божинов, който обаче не успя да се разпише./sportal.bg