Ботев Враца изненада Славия в София

20 Апр 2021 18:23

Ботев Враца шокира Славия като гост в мач от 25-ия кръг в efbet Лига. Врачани победиха с 2:0 ''белите''.

В 17-ата минута Ботев Враца поведе. Зехиров центрира в наказателното поле на Славия, където Виячки опита да изчисти с глава, но прати топката в краката на Христо Златински, който след това стреля, а топката премина голлинията, въпреки опитите на Андреа Христов да я изчисти.

Ботев Враца поведе с 2:0. Това се случи в 36-ата минута след много красив гол на Валери Домовчийски. Христо Златински центрира от корнер в наказателното поле на Славия, където на втора греда Алассан Н'Диайе свали с глава към Валери Домовчийски, който веднага стреля от въздуха, топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията.

Ботев Враца е 11-ти с 22 точки, а Славия е 12-ти също с 22 точки.