Дортмунд е все по-близо до Байерн

14 Ян 2022 23:28

Отборът на Борусия Дортмунд победи с 5:1 Фрайбург като домакин в първи мач от 19-ия кръг на Първа Бундеслига.

В 14-ата минута Юлиан Брандт центрира от ъглов удар, а Мюние нанесе точен удар с глава за 1:0. В 29-ата минута Брандт изпълни корнер, а Мюние скочи най-високо в наказателното поле и не остави шансове на Бенямин Упхоф - 2:0. В добавеното време на първата част Белингам пусна хитро подаване към Холанд, който поведе майсторски топката и стреля в далечния ъгъл за 3:0.

Ермедин Демирович върна едно попадение за гостите в 61-ата минута с добавка от близка дистанция. В 75-ата минута Холанд вкара втория си гол в срещата след подаване на Дахуд и безпощаден завършващ удар. Четири минути преди края на двубоя Махмуд Дахуд оформи крайното 5:1 за Дортмунд.

''Жълто-черните'' вече са само на 3 точки зад водача Байерн Мюнхен, но и са с мач повече. Утре баварците гостуват на Кьолн. Фрайбург е четвърти с 30 пункта.