Наполи победи убедително Специя (ВИДЕО)

05 Фев 2023 15:52

Отборът на Наполи победи категорично с 3:0 Специя като гост в двубой от 21-ия кръг на италианската Серия ''А''.

Това бе пета поредна в първенството за лидера в подреждането, който увеличи преднината си на върха на 16 точки. Специя заема 17-ата позиция в класирането с 18 точки.

В началото на втората част Аркадиуш Реца игра с ръка в наказателното си поле и така гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Хвича Кварацхелия се зае с изпълнението от бялата точка и хладнокръвно го превърна в гол.

В 68-ата минута Виктор Осимен се разписа за 0:2. Тогава Итън Ампаду изрита топката високо, като при нейното падане нигериецът изпревари вратаря и беше точен с глава.

В 73-ата минута Кварацхелия пресече пас на Калдара и веднага подаде топката на Осимен, който отбеляза своя гол номер 16 в първенството за 0:3.

В следващия кръг Наполи приема Кремонезе, а Специя гостува на Емполи.