Лудогорец надделя над Арда и докосва титлата

15 Апр 2024 22:05

Отборът на Лудогорец постигна домакинска победа с 2:0 над Арда (Кърджали) в Разград. Двата тима премериха сили в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига.

Разградчани записаха дванадесета поредна победа в първенството и са още една крачка по-близо до спечелването на 13-ата шампионска титла. ''Орлите'' са първи със 72 точки, а Арда заема деветата позиция с 39 пункта.

Домакините откриха резултата в 30-ата минута. Руан Секо подаде към Рик Джонатан, който след това сложи топката на главата на Квадво Дуа, а той я насочи прецизно във вратата на Анатолий Господинов - 1:0.

''Орлите'' направиха резултата 2:0 в 42-ата минута. Текпетей изпълни тъч, с който намери Якуб Пьотровски в наказателното поле на гостите, който вкара топката във вратата на Господинов от малък ъгъл.

Христо Митев влезе в игра на полувремето на мястото на Ебенезер Принц. Само след три минути игра Христо Митев извърши нарушение срещу Бърнард Текпетей, който получи пас и изскачаше сам срещу Анатолий Господинов. Никола Попов маркира нарушението и първоначално показа жълт картон на защитника. Видео-асистент реферът Радослав Гидженов извика Попов да преразгледа ситуация, след което главният съдия промени първоначалното си решение и изгони Митев с директен червен картон.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Хебър, а за Арда предстои домакинство на ЦСКА-София.