Байерн загря за Реал с победа над Айнтрахт

27 Апр 2024 18:54

Отборът на Байерн Мюнхен спечели домакинството си на Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в двубой от 31-ия кръг на Първа Бундеслига.

В 9-ата минута баварците откриха резултата. Конрад Лаймер излезе сам срещу Кевин Трап и комбинира с Хари Кейн, който с лекота прати топката в мрежата за 1:0.

В 23-ата минута гостите изравниха. Топката попадна в Юго Екитике, който с далечен изстрел успя да изненада Нойер - 1:1.

Байерн получи дузпа в 60-ата минута, след като ВАР показа, че Томас Мюлер е бил задържан в наказателното поле от Робин Кох. Хари Кейн застана зад бялата точка и макар и Трап да уцели ъгъла, изстрелът бе твърде силен - 2:1.

Баварците записаха трети пореден успех в първенството и се намират на второто място в класирането с актив от 69 точки. За Байерн предстои домакинство на Реал Мадрид в първи полуфинален сблъсък между двата тима от Шампионската лига.

Резултати и голмайстори от останалите мачове от Бундеслигата, играни по същото време:

Аугсбург - Вердер 0:3
52' Шмид 0:1, 61' Дукш (дузпа) 0:2, 90' Дьоман 0:3

РБ Лайпциг - Дортмунд 4:1
20' Санчо 0:1, 23' Опенда 1:1, 45+2' Шешко 2:1, 46' Симакан 3:1, 80' Баумгартнер 4:1

Фрайбург - Волфсбург 1:2
42' Борнау (автогол) 1:0, 82' Арнолд 1:1, 90' Лакроа 1:2