Наполи и Рома поделиха точките в голово зрелище

28 Апр 2024 22:22

Отборите на Наполи и Рома не се победиха в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия ''А''. Срещата между двата тима завърши при резултат 2:2.

''Партенопеите'' се намират на осмото място с 50 точки, а ''джалоросите'' са пети с 59 пункта.

''Римските вълци'' поведоха в резултата в 59-ата минута след попадение на Пауло Дибала от дузпа, която беше отсъдена заради нарушение на Жуан Жезуш.

Шест минути по-късно ''партенопеите'' изравниха. Футболистите на Франческо Калцона отне топката в близост до наказателното поле. Йенс-Люс Каюсте отправи изстрел и се получи сериозен рикошет, който не остави шансове на Свилар - 1:1.

В 82-ата минута домакините получиха дузпа след намесата на ВАР. Осимен се нагърби с изпълнението и не сбърка - 2:1.

''Джалоросите'' изравниха в 88-ата минута. Гостите изпълниха ъглов удар, Еван Ндика отклони топката, а Тами Ейбрахам я прати в мрежата. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след проверка със системата ВАР се оказа, че английският нападател е в редовна позиция - 2:2.

За Наполи предстои гостуване на Удинезе в двубой от Серия ''А". Рома пък ще посрещне Байер (Леверкузен) в първи полуфинален сблъсък между двата тима в Лига Европа.