Полша тръгна уверено на Европейското в Пловдив /снимки /

19 Авг 2021 23:40

Националният тим на Полша победи Германия с 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22) в дербито от втория ден на група В на Евроволей в Пловдив. Така един от основните съперници на България за върха в този поток тръгна уверено в надпреварата.

Загубеният гейм отрежда трето място на полякините във временното класиране с еднакъв актив с Чехия, но с по-лошо точково съотношение в геймовете. Лидер е България без загубен гейм.

Двата тима направиха зрелищна битка с много равностойност и интрига. След размяна на водачеството в третия гейм съперниците се захапаха яко, а борбата бе точка за точка до 17:17. В този момент със силен сервис полякините успяха да се откъснат и поведоха със 17:15. Опитът си каза думата и те запазиха разликата, като спечелиха гейма.

Бундестимът не се отказа да се бори докрай и четвъртата част отново се превърна в пълно противопоставяне. Полша водеше с 19:16, но се стигна до равенството 20:20. Във важния момент полякините запазиха самообладание, не допуснаха повече изненади и отново наложиха волята си за крайното 3:1.