България загуби срещу Италия и ще играе за бронза на Мондиал 2023

15 Юли 2023 19:04
България загуби срещу Италия и ще играе за бронза на Мондиал 2023 bvf.bg

Наистина боли! България няма да играе ва финал на световното първенство за мъже до 21 години. Нашите загубиха с 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 18:25) от Италия в Бахрейн. Мечтата за първа титла след 32 години и триумфа ни в Кайро умря. А освен страхотния отбор имахме и огромен шанс да поведем с 2:0 срещу „адзурите", които са актуален световен шампион на тази възраст.

Дербито започна като истинско... дерби. До 9:9 никой не можеше да взе аванс. Тогава „скуадра адзура" първо ни натисна с четири поредни точки. Веднага отвърнахме на удара и 13:13. Драмата продължи в подобно русло до 23:23.Тогава вездесъщият Александър Николов взе нещата в свои ръце. Първо направи перфектна блокада, а след това атаката му беше убийствена – 25:23.

Стартирахме прекрасно втората част на полуфинала с три поредни точки. След като италианците направиха две успешни атаки, веднага ние отвърнахме с нова „тройка". Нашите умело държаха аванса си. При 10:5 мечтахме за бърза развръзка. Но Италия нямаше намерение да се предава. Два пъти излезе от трудно положение стри точки пасив и накрая успя да обърне резултата – 20:19. Серията от четири точки за Италия беше спряна от мощна атака на Николов.

За съжаление „скуадрата" направи две поредни атака и стана фаворит за гейма с 22:20. Не дадохме по-голям на съперника, а напротив – изравнихме! Италия пак поведе с 24:22. Още първият геймбол беше успешен – 25:22.

Доста зле започна третата част. В нея „адзурите" дръпнаха с 4:1. Равенството дойде при 7:7. Италия отново поведе – 12:9. Но не допуснахме съперника да се отдалечава много. След размяна на точки изравнихме при 17:17 след начален удар на Николов. За съжаление при следващия извади топката в аут. А това доведе и до 19:17 за Италия. Но благодарение на Владимир Гърков изравнихме – 19:19. Отново Италия обаче беше по-концентрирана в решителен момент – 22:20. Треньорът ни Андреа Буратини веднага поиска таймаут, за да спре серията. Успяхме да спечелим точка, но грешен начален удар направи резултата 21:23. Италия стигна до два геймбола при 24:22. Съперникът обаче изпълни начален удар в мрежата. Жалко, блокада срещу Венислав Антов даде аванс на Италия – 23:25.

Зле започна и решителната четвърта част. Италия поведе с 3:1. Нашите не можеха да се върнах в мача. А резултатът стигна до 12:7. След това стана и 16:10. Мисията реално стана невъзможна. Импулсът и вярата в играта ни изчезнаха. След три толкова равностойни гейма предадохме твърде лесно четвъртия 18:25.

В неделя ще играем за бронзовите медали срещу загубилия втория полуфинал Иран – Аржентина от 17 ч. Ден по-късно отборът ни се прибира в София.