Бърза победа за Марица срещу ДКС Варна (СНИМКИ)

08 Дек 2023 22:08

Марица (Пловдив) стартира ударно защитата на Купата на България. Маричанки победиха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:14, 25:8, 25:22) гейма в двубой от четвъртфиналите в тазгодишното издание в турнира за Купата на България.

Марица започна поведе с 10:5 точки в началото на двубоя. Стигна се до 16:12, а след ас на Боряна Ангелова маричанки поведоха в геймовете с 25:14.

Във втория гейм носителите на Купата отново стартираха с 10:5 точки, а след това се стигна до 16:6. Геймът приключи след 25:8 и Марица поведе с 2:0 гейма.

В третия гейм ДКС Варна поведе с 6:3, варненки поведоха с 18:13. Шампионките изравниха при 19:19 и след това без проблем затвориха гейма с 25:22 след пусната топка на Ива Дудова.

Ива Дудова стана най-резултатна с 18 точки, 15 добави Виктория Коева, а Боряна Ангелова е завърши с 10 точки.

За ДКС Варна най-резултатна стана Ивет Гавраилова с 12 точки.

В сблъсък за място на финала Марица ще играе срещу Славия (София), след като тимът победи като домакин Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) гейма. Все още не е ясно кога ще се играе двубоят и кой ще е домакин. Ще се тегли жребий само за домакинствата.

ЦСКА (София) е третият полуфиналист след успех над Хектор (София) като домакин с 3:1 гейма, а утре ще стане ясен и последният полуфиналист – Левски (София) или Марица 2022 (Пловдив).