Време е за ''железничарското'' дерби между Локомотив Пловдив и Локомотив София. Двата тима откриват програмата на 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят на ''Лаута'' стартира в 19:45 часа и ще бъде ръководен от Никола Попов.
''Черно-белите'' заемат шестото място в подреждането с актив от 41 точки. ''Смърфовете'' са в серия от две поредни победи в шампионата. В предишния кръг пловдивчани победиха Ботев Враца като гост с 2:1. Възпитаниците на Душан Косич спечелиха 25 точки у дома (седем победи, четири равенства и три загуби).
''Червено-черните'' се намират на десетата позиция с 34 пункта. Футболистите на Станислав Генчев паднаха от ЦСКА 1948 в Бистрица с 2:3 в миналия кръг. Столичани събраха 16 пункта като гост през този сезон (четири успеха, четири хикса и пет поражения).
Срещата между двата тима през есенния дял на шампионата приключи при зрелищното 2:2 в ''Надежда''.