Гамбия надви Гвинея и ще играе четвъртфинал

24 Ян 2022 21:49

Гамбия успя да победи изненадващо Гвинея с 1:0 и така си осигури място на четвъртфиналите в турнира за Купата на африканските нации.

Гвинея бе по-настойчивият тим, като през първата част Мохамед Байо пропусна най-добрите положения за гол. Гамбия обаче успя да поведе в 71-ата минута. Юсуфа Боб пусна подаване пред наказателното поле, където Муса Бароу се пребори със съперников бранител за топката и я прати в мрежата за единственото попадение в мача. Няколко минути по-късно Ибрахима Конте се разписа за Гвинея, но изравнителният гол не беше зачетен заради засада. В 87-ата минута Юсуфа Нжие получи втори жълт картон и така остави ''скорпионите'' в намален състав. В добавеното време на срещата Гвинея се размина с гола, като Конте и Жозе Канте нацелиха по една греда в рамките на няколко секунди, а малко след това именно Конте беше изгонен с втори жълт и съответно червен картон.