Камерун се справи с десет от Коморските острови, които играха със защитник на вратата

24 Ян 2022 23:42

Камерун се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на африканските нации, след като елиминира Коморските острови с 2:1 в очакван с голям интерес двубой.

Мачът ще се запомни с факта, че на вратата на Коморските острови имаше полеви играч, вместо вратар, защото и тримата в списъка на селекционера Амир Абду бяха извън смеките. Титулярният вратар Али Ахамада се оказа заразен с COVID-19. Резервите Салим Бен Боина и Мояд Усейни също се оказаха извън сметките. Първият е контузен, а вторият също е заразен.

В ролята на вратар се появи бранителят Шакер Алхадур, който е висок едва 172 см. Той отрази четири удара в очертанията на вратата от общо отправени шест.

Срещата започна кошмарно за Коморските острови, които останаха с човек по-малко в седмата минута, когато бше изгонен Абду. Карл Токо-Екамби даде аванс на Камерун в 29-ата минута, а в 70-ата минута Венсан Абубакар удвои аванса на домакините. В 81-ата минута Юсуф М'Чангама намали с невероятен гол.