България бе близо до победа срещу Сърбия, но отново се пропука в края (ВИДЕО)

19 Ное 2023 15:02

Националният отбор на България завърши квалификационния си цикъл за Евро 2024 с второ престижно равенство. Този път водените от Илиан Илиев национали не позволиха на Сърбия да ни победи в Лесковац и направихме 2:2 като гост. ''Лъвовете'' дори стигнаха до обрат от 0:1, след като Милош Велкович откри резултата на ''Дубочица'' в 16-ата минута, ала голове на Георги Русев и Кирил Десподов през втората част обърнаха резултата в наша полза. За наше огромно съжаление, устремът на сърбите се оказа достатъчен те да стигнат до изравнителен гол и в 82-ата минута Сърджан Бабич изравни резултата пред заелите своите места над 8000 деца. Това бе така, тъй като сърбите бяха наказани от УЕФА поради провинения на феновете им по време на квалифкацията с Черна гора. Иначе, сърбите се класирана на континенталната надпревара с този резултат и финишираха зад лидера Унгария, като това им е първо класиране от 2000-а година на Европейско първенство.

Със спечелената точка Сърбия завърши на второ място в група ''G'' с 14 точки и се класира на Европейското първенство в Германия догодина, а "лъвовете" остават последни в групата с четири точки.

В седмата минута бе първата по-опасна ситуация за Сърбия, но Филип Костич стреля покрай вратата на Даниел Наумов. Четири минути след това Наумов улови удар на Саша Лукич.

В 17-ата минута Наумов направи спасяване след центриране на Костич, а при добавката Милош Велкович вкара топката във вратата на България, след като Живко Атанасов не успя да се намеси по най-добрия начин.

В 21-ата Филип Костич достави чудесно центриране към Александър Митрович. Таранът беше оставен причудливо непокрит на дузпата и стреля с глава, ала Наумов се справи и отрази встрани. След това Душан Тадич позабавлява децата на стадиона с канонада от финтове, но центрирането на играча на Фенербахче не сполучи. Седем след това родните футболисти стигнаха до първата си възможност за гол и само късметът не ни покри в тази ситуация. Десподов надигра Андрия Живкович вляво по нападението ни и отправи параболичен удар по диагонала. Ваня Милинкович-Савич остана на едно място, а топката се отби в напречната греда на стража. После Мартин Минчев опита да я атакува с глава, но Неманя Гудел стигна преди него и изчисти в корнер, от който не произлезе нищо за "лъвовете".

В 34-ата минута Наумов се намеси решаващо и при удар на Костич, избивайки в корнер, след който българската защита не успя добре да изчисти топката, но атаката завърши с удар в аут на Андрия Живкович.

В 49-ата минута Илия Груев нанесе страховит удар от десетина метра, избит с невероятен рефлекс от Ваня Миликович-Савич. След това обаче страничният съдия маркира засада на Алекс Петков.

Минута преди да беше изтекъл час игра родните футболисти изравниха резултата в Лесковац. След опит за комбинация в наказателното поле между Русев и Десподов, то топката се озова във Виктор Попов. Играчът на Черно море подаде към Илия Груев, а той центрира към Алекс Колев. Снажният таран се пребори във въздуха с Велкович и топката отиде към Русев, който с отличен удар по диагонала матира Милинкович-Савич за 1:1.

В 69-ата минута Кирил Десподов получи пас от Филип Кръстев в средата на терена и завърши самостоятелния си рейд с гол във вратата на Сърбия.

В 71-ата минута резервата Душан Влахович прати топката в българската врата, но нападателят на Ювентус бе в засада и попадението беше отменено. Две след това родните футболисти стигнаха до ъглов удар, а Живко Атанасов се размина на сантиметри от това да прати за трети път топката в сръбската врата.

Така се стигна до 82-ата минута на двубоя, за да падне втори гол за сърбите в срещата. Домакините изпълниха ъглов удар, а Сръджан Бабич надскочи българските си колеги и отблизо с глава изравни резултата - 2:2.

Две минути преди края на двубоя Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата, пращайки топката право в стената от играчи.

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 13. Милош Велкович, 15. Срдан Бабич, 14. Андрия Живкович, 22. Саша Лукич, 6. Неманя Гудел, 11. Филип Костич, 10. Душан Тадич -к, 21. Филип Дуричич, 9. Александър Митрович

Резерви: 1. Предраг Райкович, 12. Дорде Петрович, 2. Страхиня Павлович, 3. Филип Младенович, 5. Неманя Максимович, 7. Неманя Радончич, 8. Лазар Самарджич, 16. Страфиня Еракович, 17. Иван Илич, 18. Душан Влахович, 19. Урош Рачич, 20. Марко Груич

Треньор: Драган Стойкович

България: 1. Даниел Наумов, 2. Виктор Попов, 5. Алекс Петков, 15. Живко Атанасов, 19. Иван Турицов, 20. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев, 4. Илия Груев, 11. Кирил Десподов - к, 21. Мартин Минчев, 17. Александър Колев

Резерви: 12. Димитър Митов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Симеон Петров, 6. Светослав Ковачев, 7. Георги Русев, 9. Спас Делев, 10. Доминик Янков, 13. Станислав Иванов, 14. Преслав Боруков, 16. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 22. Илиан Илиев-младши

Треньор: Илиан Илиев