Болоня шокира Рома на ''Олимпико''

22 Апр 2024 21:47

Отборът на Болоня спечели гостуването си на Рома на ''Олимпико'' с 3:1. Двата тима премериха сили в двубой от 33-ия кръг на италианската Серия ''А''.

Гостите откриха резултата в 14-ата минута, когато центриране отляво бе засечено с отлично извъртане и ножичен изстрел от Усама Ел Азузи, който реализира прекрасно попадение - 0:1.

В края на първата част футболистите на Болоня изплетоха отлична комбинация, която изведе Джошуа Зиркзее. Той показа хладнокръвие и след неговия удар топката премина голлинията. Тя обаче бе изчистена и съдията първоначално не свири, но след сигнал от ВАР наду свирката и призна попадението за 0:2.

В 56-ата минута домакините намалиха своя пасив след попадение на Сардар Азмун.

В 65-ата минута футболистите на Тиаго Мота си върнаха преднината от два гола, след като Алексис Салемакерс отбеляза гол.

Болоня се намира на четвъртото място с 62 точки, а Рома заема петата позиция с 55 пункта.