Челси удари Тотнъм в лондонското дерби

02 Май 2024 23:45

Отборът на Челси победи Тотнъм като домакин в двубой от Висшата лига на Англия. Срещата между двата тима завърши при резултат 2:0 в полза на ''сините''.

Футболистите на Маурисио Почетино събраха 51 точки и се намират на осмата позиция в класирането. ''Шпорите'' допуснаха трета поредна шампионатна загуба и заемат петото място с 60 пункта.

''Сините'' поведоха в резултата в 24-ата минута. След центриране от фал на Галахър топката бе засечена с глава от Чалоба, който отправи прекрасен удар и прати кълбото в мрежата. Ситуацията бе разглеждана с ВАР за засада и блокиарне от страна на Кукурея, но в крайна сметка голът бе признат.

В 72-ата минута Коул Палмър изпълни отлично пряк свободен удар. Топката се удари в гредата и стигна до Джаксън, който с глава я прати в опразнената врата за 2:0.

За Челси предстои домакинство на Уест Хям, а Тотнъм ще гостува на Ливърпул.