Леверкузен превзе Рим, Марсилия и Аталанта не се победиха във Франция

03 Май 2024 00:10

Тази вечер се изиграха първите мачове от полуфиналната фаза на Лига Европа.

Байер (Леверкузен) е с единия крак на финала в Лига Европа. Новият шампион на Германия победи с 2:0 като гост Рома в първа среща от полуфиналите и е фаворит преди реванша. "Аспирините" демонстрираха впечатляваща класа във Вечния град и заслужено изковаха добър аванс с попадения на Флориан Виртц в 28-ата минута и Роберт Андрих в 73-ата. За Рома най-близо до гола беше Ромелу Лукаку, който уцели гредата преди почивката.

Отборите на Марсилия и Аталанта завършиха при резултат 1:1 в първи полуфинален мач между двата тима в Лига Европа. И двата гола в мача паднаха през първото полувреме. В 11-ата минтуа Копмайнерс центрира към Джанлука Скамака, а нападателят преодоля противниковия вратар с удар в долния ляв ъгъл. В 20-ата минута Кондогбия намери Шансел Мбема, който вкара страхотен гол с далечен шут. Топката срещна и левия страничен стълб преди да се озове в мрежата на "бергамаските".