Ливърпул надви Тотнъм в голов спектакъл

05 Май 2024 21:11

Отборът на Ливърпул надделя над Тотнъм с 4:2 на ''Анфийлд'' в мач от 36-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Мърсисайдци събраха актив от 78 точки на третото място в класирането, докато ''шпорите'' допуснаха четвърта поредна загуба и са пети с 60 пункта.

В следващия кръг Ливърпул ще гостува на Астън Вила, а Тотнъм ще посрещне Бърнли.

Домакините откриха резултата в 16-ата минута. Отлично центриране на Гакпо намери Салах, който стреля с глава и прати топката във вратата.

В края на първото полувреме мърсисайдци удвоиха аванса си. Робъртсън насочи топката към Салах, чийто удар бе отразен от Викарио, но кълбото отиде на крака на Робъртсън и той го насочи към опразнената мрежа.

В 50-ата минута Елиът открадна топката от Емерсон Роял и центрира отлично. Гакпо надскочи Ромеро и с глава прати топката във вратата за 3:0.

Десет минути по-късно Харви Елиът направи резултата 4:0 в полза на Ливърпул.

В 72-ата минута Джонсън бе изведен отдясно и намери Ричарлисон, който преодоля Алисон - 4:1.

Пет минути по-късно гостите отново преодоляха защитата на противника, а атаката завърши с подаване на Ричарлисон и попадение на Сон - 4:2.