Анета Петрова ще участва на Европейското първенство по плажен волейбол до 18 години

14 Сеп 2020 11:37

Волейболистката на Марица (Пловдив) Анета Петрова ще участва на Европейското първенство по плажен волейбол до 18 години в турския град Измир от 16 до 20 септември.

Анета ще участва на шампионата заедно с Дарина Киндова. Петрова & Киндова ще участват като поставени под номер 21 и ще стартират от основната схема.

Анета Петрова участва в лагера на разширения състав на националния отбор по плажен волейбол, който определи двойките ни за европейските първенства при 18 и 20-годишните. Участие взе и друга състезателка на маричанки и партньорка на Анета – Симона Кръстева.

Тандемът Петрова & Кръстева спечелиха турнира в Панчарево и станаха финалистки на турнира в София в държавните първенства до 18 години, след които бяха селектирани състезателките за участие на европейските първенства.