Германия с първа победа на Европейското в Пловдив

20 Авг 2021 23:38

Женският национален отбор на Германия записа първа победа в група В на Европейското първенство в Пловдив. Бундестимът надигра Чехия с 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21 ) в зала „Колодрума“.

Така германките записаха три точки в актива си, след като в първия двубой загубиха от Полша с 1:3. Чехия пък отбеляза първо поражение, след като се поздрави с успех над Испания на старта.

Двата тима направиха интересна и равностойна битка, която продължи близо 121 минути игра. Съперниците се бориха със зъби и нокти, като имаше честа смяна на водачеството. Това доведе и до размяна на геймове – 1:1. В третата и четвъртата част германките показаха повече психика в решителните минути, като със стабилност и увереност спряха успема на съперника за победното 3:1.