Полша оглави група В на ЕвроВолей в Пловдив

20 Авг 2021 23:40

Женският национален отбор на Полша оглави група В на Европейското първенство в Пловдив. Представителките на „Дружина Полска“ победиха Гърция с 3:0 (25:16, 25:20, 25:19) в зала „Колодрума“ във втория си мач.

Така полякините са първи във временното класиране с две победи, един загубен гейм и 6 точки. Гърция записа втора загуба. Съставът на България е с три точки и без загубен гейм, но с мач по-малко. Нашите момичета излизат на 21 август за втори двубой, като срещат Испания от 20:30 ч.

Волейболистките на Полша доминираха в мача, като не оставиха шансове на съперника. Те започнаха ударно в първия гейм с разгромното 10:3. Бързият успех доведе до успокоение и в следващите две части имаше по-равностойна игра. Полякините обаче не допуснаха изненади и в решителните моменти взимаха своето, като затвориха двубоя безпроблемно.