Страхотен ден за България – 3:1 над Южна Корея

27 Юни 2023 15:16
Страхотен ден за България – 3:1 над Южна Корея Снимка: VNL

Българският женски национален отбор имаше страхотен ден! Нашите изпълниха най-важната мисия – да победят Южна Корея в Сувон, и да запазят големи шансове за оставане в Лигата на нациите. Воденият от Лоренцо Мичели тим получи очакван бонус – Хърватия падна от Канада. Така след 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:15) не сме в опасната зона за изпадане.

Първият гейм не започна добре за България. Нашите бързо изостанаха в резултата с 1:4. Все пак не оставихме корейките дълго да се радват на аванс. Първото равенство дойде при 8:8. Българките успяха да поведат чак при 15:14, но това беше превратната точка. Домакините успяха да ни държат изкъсо, но не и да обърнат. България затвори частта при 25:22.

Вторият гейм тръгна много по-добре и този път авансът беше за нас в началото. Стигнахме до 8:5, но тогава нещо в играта ни се счупи. Южна Корея направи четири поредни точки и за първи път в частта излезе напред. Двубоят продължи точка за точка, а при 16:16 нашите взеха всичко в свои ръце. Започнаха да атакуват перфектно, а защитата работеше на ниво. Спечелихме частта с 25:18.

Третият гейм започна под българска дикторка и преднина с 4:2. Но позволихме на Южна Корея да направи четири поредни точки и да изостанем с 4:6. Тогава отново „натиснахме педала" и обърнахме до 7:6. България пак допусна отпускане и изоставане при 10:14. Нашите обаче се съвзеха и равенството дойде при 17:17. Тогава и възстановихме преднината си след топка в аут на Южна Корея. За съжаление в края на гейма нещата не вървяха добре. Домакините поведоха с 23:21 и ни поставиха в трудна ситуация. Българките обаче показаха характер и класа, с която не само изравнихме, но и стигнахме до мачбол. При първия Южна Корея успя да се справи – 24:24. Тогава грешка в посрещането доведе до геймбол за домакините, който беше и спечелен – 24:26.

Четвъртият гейм започна инфарктно. Нито един от двата съперника не можеше да вземе преднина. Нашите направиха първия пробив, повеждайки с 15:11. В този момент никой не можеше да спре устрема на българките Затворихме мача при 25:15.