„Левски“ шампион при момичетата, италианският „Дяволи Роза“ при момчетата в „А1 Звезди на бъдещето“

25 Дек 2023 08:39

“Левски“ стана шампион при момичетата, а италианският „Дяволи Роза“ при момчетата на третия международен турнир по волейбол "А1 Звезди на бъдещето". В надпреварата в спортна зала „Левски София“ участваха 12 отбора с таланти до 16 г. от пет силни волейболни нации – България, Италия, Русия, Полша и Сърбия.
„Левски“ спечели директната битка за първото място при момичетата срещу руския „Нижни Новгород“ с 3:0 гейма. Полският „Стежица“ измъкна успех с 2:1 гейма над българския ЦПВК, за да завърши на трето място, оставяйки съперника си четвърти. Сръбският „Цървена звезда“ надви италианския „Перуджа“ с 3:0, за да заеме петата позиция.
Италианският „Дяволи Роза“ спечели безапелационно първото място при момчетата с пет победи по 3:0 гейма. В заключителния си мач шампионите надвиха „Цървена звезда“. В директен мач за второто място руският „Факел“ измъкна успех с 2:1 гейма над домакините от „Левски“, които завършиха на трето място. „Люлин“ спечели с 3:0 над „Берое“ и зае четвъртата позиция, а старозагорци останаха пети.
Волейболистите от мъжкия отбор на „Левски“ Симеон Николов, Майкон Морейра, Александър Къндев, Кристиан Титрийски и Костадин Козелов заедно с треньора Николай Желязков връчиха медалите на участниците в „А1 Звезди на бъдещето“. Според вече създадената традиция медали получиха всички, тъй като мотото е, че всички са победители, а турнирът на българска земя ражда бъдещи големи волейболни съперничества, но и приятелства.
Купата на шампионите при момчетата „Дяволи Роза“ бе връчена от съпрезидента на „Левски“ Владимир Николов и треньора на „сините“ Николай Желязков.
MVP на турнира при момчетата стана Лоренцо Моро от „Дявол и Роза“. Освен него в идеалния отбор на турнира бяха избрани Даниеле Волпара („Дяволи Роза“), Семьон Капранов („Факел“), Ивайло Донов („Левски), Антоан Веселинов („Люлин), „Веселин Кокалов („Берое“) и Коста Попович („Цървена звезда“).
Купата на шампионите при момичетата „Левски“ бе връчена от съпрезидента на „синия“ клуб и вицепрезидентна Българската федерация по волейбол Давид Давидов и турнирният директор Атанас Гаров.
MVP на турнира при момичетата стана Андриана Голева от „Левски“. Освен нея в идеалния отбор на турнира бяха избрани Ивайла Рикова („Левски“), Олга Соловьова („Нижни Новгород“), Юлия Якимяк („Стежица“), Калина Венева (ЦПВК), Лана Батаз („Цървена Звезда“) и Елеонора Чебили („Перуджа“).
Турнирът "А1 Звезди на бъдещето" се проведе с подкрепата на Българската федерация по волейбол.