Марица поведе в полуфиналната серия след бърза победа над Славия

31 Мар 2024 20:43

Шампионките от Марица (Пловдив) победиха Славия (София) с 3:0 (25:14, 25:21, 25:15) гейма и поведоха в полуфиналната серия в Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в зала Колодрума.

Маричанки поведоха с 8:4, а след това се стигна и до 16:7. Геймът приключи след успешна атака през центъра на Мария Кривошийска за 25:14.

Във втората част Марица поведе с 8:2, а след това резултатът стана 18:13. Момичетата на Борислав Крачанов затвориха и втория гейм в своя полза след успешна атака на Доби Христоскова за 25:21.

В третия гейм маричанки поведоха с 10:4. Стигна се до 17:12, а мачът беше взет след пусната топка от страна на Доби Христоскова за 25:15.

За Марица най-резултатна стана Мария Кривошийска с 15 точки, 13 добави Борислава Съйкова, а с 11 се отчете Добрина Христоскова.

Най-резултатна за Славия стана Ирена Мишонова с 9 точки.

Реваншът е на 2 април (вторник), от 18:00 б.в. в зала Панайот Пондалов в София.