Марица отново се справи със Славия и е на десети пореден финал

03 Апр 2024 08:47

Марица (Пловдив) се класира за своя 10-ти пореден финал в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки победиха и в реванша Славия (София) с 3:0 (25:20, 25:18, 25:12) гейма. Така момичетата на Борислав Крачанов спечелиха полуфиналната серия с 2:0 победи, след като победиха с 3:0 гейма и в първия мач в Пловдив. Двубоят се игра в зала Панайот Пондалов в София.

В първия гейм Славия поведе с 5:3, но маричанки обърнаха резултата в своя полза – 8:6. Стигна се до 16:13, а след грешка от сервис на домакините геймът беше спечелен с 25:20 от пловдивчанки.

Маричанки стартираха ударно първия гейм и поведоха с 5:1. Стигна се до 18:15, а след блокаут на Мария Кривошийска маричанки спечелиха и втората част с 25:18.

В третата част Марица поведе с 6:2, а серията на Марица продължи чак до 13:2 и маричанки записаха 11 поредни точки. Мачът беше взет с 25:12 след пусната топка от страна на Ива Дудова.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 14 точки, 13 добави Борислава Съйкова, а с 11 се отчете Мария Кривошийска.

За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 12 точки.

Финалният плейоф ще се играе до три победи в пет мача. Датите за сблъсъците са 17, 18, 21, 22 и 25 април.